Ve čtvrtek 19. 6. 2026 proběhla v Městské knihovně Lanžhot slavnostní událost – pasování žáků třídy 1. B na čtenáře. Prvňáčci během školního roku prokázali, že se úspěšně seznámili se světem písmenek a knih, a mohli tak složit svůj čtenářský slib.
Ve jménu všech krásných knih slíbili, že budou knížky opatrovat, mít je rádi a chovat se k nim s úctou a respektem. Po složení slibu byli slavnostně pasováni na čtenáře.
Na památku této významné chvíle převzali z rukou starosty města a místostarostky Pasovací glejt a také knižní dárek, který jim bude připomínat jejich vstup do světa čtenářů.
Všem novým čtenářům přejeme mnoho krásných zážitků při objevování příběhů ukrytých na stránkách knih.
foto K. Paulíková
Návštěvnost:
ONLINE:3
DNES:1138
TÝDEN:1138
CELKEM:3019720
1384První písemná zmínka
3640Počet obyvatel
164Metrů nad mořem
5500Hektarů