Město Lanžhot
Město Lanžhot

HODY 2020 - VYJÁDŘENÍ STAROSTY

obrázek

Milí spoluobčané,
vzhledem k mimořádné události, jakou je zrušení letošních hodů v Lanžhotě, považuji nyní za nezbytné sdělit vám několik informací.

Už od začátku září, kdy bylo vyhlášeno mimořádné opatření, se Rada města Lanžhot několikrát sešla se stárkama a hledal se způsob, jak uspořádat hody při dodržení stanovených podmínek (např. dodržení maximální kapacity 1000 lidí na akci, atd.).

Bohužel se situace kolem pandemie vyvíjí stále více nepříznivě a je vysoce pravděpodobné, že budou následovat další přísnější opatření. Riziko nucené karantény je opravdu velké. Z toho důvodu se nakonec organizátoři hodů (stárci a jejich rodiny) rozhodli, že letos hody pořádat nebudou.

Rada to respektuje a vnímá jako zodpovědný krok.

Vedení města po dohodě s mužským pěveckým sborem ze stejného důvodu zrušilo Předhodové zpívání, což je fakticky jedinou akcí, kterou spolupořádá město.

Co se týká ostatních hodových hromadných akcí, zodpovědnost je na jednotlivých pořadatelích. Rada města z výše uvedených důvodů nedoporučuje jejich pořádání.

Stejně tak kolotoče – na základě dlouhodobé smlouvy můžou přijet, ovšem riziko je na nich. Město nemá pravomoc zakázat všechny akce.

Věřím, že většina rozumných lidí situaci chápe a bere ji takovou jaká je. Nezbývá než věřit, že bude líp.

Za vedení města s veškerou úctou Ladislav Straka, starosta města

Datum vložení: 14. 9. 2020 10:10
Datum poslední aktualizace: 14. 9. 2020 10:33
Autor: Kateřina Paulíková

Aktuálně

Krizový portál

Logo

Aktuální počasí

Počasí dnes:

30. 9. 2020

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, na východě až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Ráno místy mlhy. Denní teploty 12 až 16°C, v Čechách až 18°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 5
DNES: 503
TÝDEN: 1688
CELKEM: 1510307

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

1131První písemná zmínka

3640Počet obyvatel

164Metrů nad mořem

5500Hektarů